| LanguageMaster a întrebat:

PNL va pierde alegerile parlamentare?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că mai degrabă pierde PSD, m-aș mira încă să voteze lumea cu PSD și-n ziua de azi (cât să câștige, că voturi știu că o să aibă)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pe ce te bazezi cand intrebi asta?

| Drimmero a răspuns:

Avand in vedere ca e cel mai decent dintre toate si singurul care ar putea scoate tara din rahat-ul facut de pesede, eu zic ca vor castiga lejer, daca de data asta castiga spurcatii de psd ne vom merita soarta, ne meritam titulatura de batuti in cap si prostii prostilor!

| romeo78 a răspuns:

Oricum, nu poți spune despre un partid politic că este câștigătorul, atât timp cât prezența la vot, este până la 40-45%. Iar, faptul că ești la guvernare, te erodezi. În opoziție "toci" puterea și câștigi nemulțumiții!
În 2019 aveți exemplu clar. Dar, dacă PNL a hotărât anul trecut să fie la putere, acum pierd voturi.
Și, câștigă voturi, celelalte partide, inclusiv PSD.
Nu va exista un câștigător. Va fi o egalitate de voturi între PSD, PNL și USR.

| AC4S4 a răspuns (pentru romeo78):

Pai culmea ca PSD e in opozitie de un an, cu PNL la guvernare-minoritara-sub pandemie si a ramas la acelasi scor de 22-23%.

Vor merge radicalii din PSD la PER (ca au plecat deja cativa parlamentari) si la AUR (atrasi de discursul lor). Daca aceste doua partide fac binisor, in sensul de 3-4% fiecare, putem vorbi de un PSD sub 20%. Deci mai prost decat atunci cand a intrat in opozitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă pierde PNL câștigă AUR?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, AUR e partid de mana a cincea, ii voteaza doar aia care is mai batuti in cap ca fanii PSD.

| InsaneZor00 a răspuns:

Tu cauti pe Nostradamus aici?

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Eu zic ca va câștiga, dar nu votez, votez Aur, și apropo, nu am votat niciodată psd, asa cum comentează lumea pe aici... Doar ca mereu am vrut schimbarea clasei politice

| suntserios a răspuns (pentru Ion-Marius_Dumitru_1985):

Cum adica vrei schimbarea clasei politice dar votezi cu Aur? Ceva nu se leaga in ce zici tu acolo. Aur e aceesi mizerie pe care o promovează psd de 30 ani.

| DavidAndrei97s a răspuns:

Indiferent cine castiga, aceiasi ne va fi soarta.