| MaximSpeed a întrebat:

Pot face dosarul de permis de conducere daca nu am buletinul de 18 ani? Am buletinul de 14 ani si scrie pe el ca imi expira la anul.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate (n-ai buletin) este valabila pana la termenul de valabilitate inscris pe ea si poti face orice, inclusiv scoala de conducere si sustinerea testelor pentru obtinerea permisului de conducere, bineinteles daca nu-ti expira pana dupa implinirea varstei de 18 ani. Vezi ca trebuie sa depui actele pentru preschimbarea CI cu cel putin 15 zile inainte de expirare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti face.

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| vladeusebiu a răspuns:

Da poti face dosarul cu buletinul de 14 ani cu 3 luni inainte sa faci 18 numai ca sala o sa o dai duce ce faci 18 ani si automat o sa trebuiasca sa stai sa schimbi buletinul.

| qRazvII a răspuns:

Pai si eu fac 18 pe 29 dec si deja l`am schimbat de o luna, domnul de acolo a zis ca pot sa il schimb inainte cu 3-4 luni sa impliesc 18 ani, l`am schimbat pentru ca m-am apucat si eu de scoala de soferi, deci eu te sfatuiesc sa il schimbi acuma happy
Multa bafta!