| Fuckerbgd a întrebat:

Salut, Acum 2 zile undeva in jurul orei 5:30 am spalat masina in fata blocului si am vrut sa o mut in parcare dar in parcare surpriza m-a asteptat un politist cu un vecin de al meu in masina de politie, au dat din sirena circa 5 secunde dupa care s-a dat jos si venea spre mine distanta 20 de metri intre masinile noastre (Mentionez eu nu am permis ma aflu in perioada in care acum 2 luni am luat sala acum trebuie sa dau orasul pe data de 05.07. 2016 ) cand am vazut ca se aproprie spre mine am oprit masina in parcare si am fugit in casa, politistul dupa mine desigur am ajuns cu 10-15 secunde inaintea lui deoarece e un gras inapt care bea si se "drojdeste" pe la tara (mentionez s-a intamplat la tara intr-un mic sat plin cu blocuri in care nu se afla decat un singur militian care bea si conduce cu masina de politie il doare la basca) i-am explicat tatalui meu ce s-a intamplat i-am spus sa zica ca eu sunt la tara si sa zica ca el a condus masina, exact asa s-a intamplat eu am fugit pe geam (stau la parter) si m-am ascuns in padure timp de 2-3 ore acesta nu m-a gasit si inca nu am dat ochii cu domnul politist, din spusele domnului politist si vecinul meu si el au inceput cu declaratiile ca m-au prins si am fugit de acolo... fara ca acesta sa ma prinda. Vreau sa stiu daca pot face ceva, daca pot cumva sa repar chestia asta repet nu am fost prins de acesta si nu au fost alti martori...doar domnul politist si vecinul meu care a declarat ca m-a vazut si am fugit, vreau sa stiu daca ii pot ataca cumva si daca exista ceva reguli ca vecinul meu se plimba tot timpul cu el in masina si bea impreuna. As dori raspunsul cuiva care chiar ma poate ajuta si chestia asta recunosc ca am gresit si nu am sa ma mai urc in masina pana nu iau permisul dar nu vreau acum ca dintr-o prostie din asta sa nu mai dau 5 ani din cauza domnului Alcool si Comunistul de la etajul 2 care e singur de o viata intreaga si copii si sotia l-a parasit ca este un alcoolist infect, Va multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e atat de incompetent politistul ala nu ai decat sa ii faci o plangere.

cat despre cazul tau... ghinion, faptul ca te a vazut un agent de politie, va fi cuvantul tau impotriva cuvatului unui agent constatator care mai are si martor.

probabil nu a fost prima data cand te ai suit fara permis la volan, stia vecinul de ce te astepta acolo

| Fuckerbgd explică (pentru suntserios):

E inapt frate nu vede la 10 metri in fata, m-a luat maicamea pe la tara sa nu stiu ce ...pe la sat fraieru, sa isi faca legea cu mine, cand aia se bat ca ursari pe acolo...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete,deci tu ai incalcat legea,apoi ai fugit, ai mintit si l-ai pus si pe tatal tau sa minta pentru tine, si ei sant cei rai, fiindca zici tu ca sant betivi, comunisti si alea-alea.Am auzit la stiri despre multi ca tine care au murit in accidente si chiar cu carnet, fiind incepatori, care au facut saltul cel mare.Si tot tu vrei sa ii ataci cu ceva,fiindca crezi ca esti mai bun cand faptele sant evidente? Eu nu te judec,spun doar ca ai o mare problema,si trebuie sa te analizezi oleaca,fiindca odata si odata,vine scadenta,Dumnezeu nu doarme,si daca nu te impaci cu nentu politistul,te vei feri mereu de el,si vei fugi dupa ce iti vei lua carnetul, fiindca el te asteapta mereu la cotitura, daca nu el, alt coleg de-al lui, nu te pune totusi cu ei ca nu e bine.Esti vinovat.Cand te vei intalni cu el, daca ai ocazia, explica-i si promite-i ca nu vei mai face in viata ta asa ceva, esti tanar te-ai speriat, dai o bere si gata. oricum nu poate dovedi ca tu ai fost asa ca....mai bine lasi loc de buna ziua.

| Fuckerbgd explică (pentru anonim_4396):

Asta m-am gandit sa fac si eu maine la ora 1 ma prezint la el acasa pe undeva pe la tara intr-un sat s-a intamplat chestia asta, crede-ma iti spun sincer m-am urcat ca m-a pus tati sa o duc in parcare nu sunt retardat sa ma plimb cu masina cand stiu ca umbla pe aici, am vorbit cu el si a spus ca imi da o amenda de 200 de lei pentru nu stiu ce dar nu vreau sa ii dau declaratii sau altceva pentru ca poate sa faca chestia asta la intimidare si sa ascunda ca vrea sa ma arda, asta am spus si eu ca dau o "bere" si rezolvam noi cumva dar acum sa vad ce pana mea zice, daca nu sa fie sanatos il am filmat cand bea si pleaca apoi cu masina de politie il fac pe fraier, nu am nimic cu politisti dar asta e un sclavoi care dintre toti care merg fara permis si au facut accidente si alte chestii s-a luat de mine ca am mers 15 metri!

| Csillag_Alex_1993 a răspuns:

Daca poti sa ii faci o piza cum bea sau la sticlele de bere din masina ca sa ai si tu ceva imporiva lui ca sa il poti ataca