| Simionov_Razvan_1997 a întrebat:

Am o intrebare legata de scoala auto.
Daca pic oasul trebuie sa dau iar sala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa sustii proba teoretica. In schimb va trebui sa mai faci cel putin 6 ore de conducere la scoala, conform art.12, alin.(3) din Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(3) Candidaţii declaraţi «respins» la proba practică pot fi programaţi pentru susţinerea unei noi probe după o perioadă de cel puţin 15 zile, cu achitarea taxei de examinare şi prezentarea dovezii care atestă efectuarea a cel puţin 6 ore suplimentare de pregătire practică într-o şcoală de conducători auto autorizată. Modelul dovezii este prevăzut în anexa nr. 9."

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, dar trebuie sa mai faci ore de condus