| SasaSasa2000 a întrebat:

Salut, am o programare peste câteva zile la făcut pașaport electronic, ce acte trebuie să aduc?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
In functie de tipul de pasaport pe care il doreste gasesti aici informatii pe site-ul oficial al Directiei Generale De Pasapoarte https://pasapoarte.mai.gov.ro/......-pasaport/
Trebuie doar sa selectezi tipul de pasaport dorit si iti apar informatiile dorite.

| SasaSasa2000 explică (pentru elemonis):

Mersi de răspuns, deci, NU am nevoie sa completez vreo cerere pe hârtie?

| elemonis a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Buna. In linkul pe care l-am lasat ai toate informatiile privind documente necesare.
Eu ti-am lasat informatii de pe pagina oficiala a celor de la pasapoarte.
Daca ti se pare ceva neclar din informatiile puse de ei, cel mai bine este sa intrebi la ei, fie fizic fie online daca exista posibilitatea.

| SasaSasa2000 explică (pentru elemonis):

Bună, da, deci am fost acolo, și nu a trebuit să completez nimic de acasă, Doamna acea mi-a cerut buletinul, și ea a completat foaia aceea, mersi de răspuns.

4 răspunsuri:
| KR0N5TADT a răspuns:

Cele stipulate în legislație.