| AdyAdytzu25 a întrebat:

Aseara tatal meu cand a iesit din curtea fabricii a fost lovit in lateral de o masina care venea din stanga lui. Acesta nu a vazut.o din cauza statiei de autobuz care este amplasata la 10m distanta de poarta fabricii pe partea stanga langa partea carosabila, autobuzul stationand de fiecare data cand angajatii ies de la munca. A recunoscut ca este vinovat dar as vrea sa stiu daca pot face ceva in privinta statiei de acolo daca se poate muta sau cum pot afla daca au autorizatie pentru statie fix langa poarta fabricii. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa la primaria localitatii dar nu cred ca vei rezolva ceva.
Statiile se fixeaza de firma de transport in comun, cu avizul politiei si aprobarea primariei.
Doar daca s-au mai intamplat accidente acolo s-ar putea lua in considerare mutarea statiei mai departe de poarta fabricii.

| AdyAdytzu25 explică (pentru Ioandelasal):

S.a intamplat in oras.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Primaria... este singura cale prin care poti face ceva.