| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Cat durează preavizul? Se pun și zilele de weekend în preaviz sau doar zilele lucrătoare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca este pentru perioada de proba sau in cvaz de concediere.
Conform Codului muncii, republicat în 2011, perioada de preaviz la angajare este pe zile calendaristice, citez:
„ART.31
(1) Pentru verificarea aptitudinilor salariatului, la încheierea contractului individual de muncă se poate stabili o perioadă de probă de cel mult 90 de zile calendaristice pentru funcţiile de execuţie şi de cel mult 120 de zile calendaristice pentru funcţiile de conducere."
In caz de concediere este pe zile lucratoare, citez:
"ART. 75
  (1) Persoanele concediate în temeiul art. 61 lit. c) şi d), al art. 65 şi 66 beneficiază de dreptul la un preaviz ce nu poate fi mai mic de 20 de zile lucrătoare."

| Simpatic a răspuns:

"Termenul de preaviz reprezintă acea perioadă de timp necesară şi utilă angajatorului, întrucât acesta are nevoie de timp să găsească un înlocuitor, care este stipulată fie în contractul individual de muncă, fie în contractul colectiv de muncă, de maximum 20 de zile lucrătoare sau de 45 de zile lucrătoare, ţinând cont de funcţia de execuţie sau de conducere deţinută de salariat."

in cele mai multe cazuri, termenul este de 20 de zile lucratoare!

| KaiSmile27 a răspuns:

20 zile lucrătoare.
Dacă ești în management mi se pare că sunt undeva la 40

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

În general preavizul durează 15 zile calendaristice, nu lucrătoare!

| Simpatic a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Salut, mai consulta odata legea, in speta Codul Muncii, si te vei lamuri daca sunt zile calendaristice sau lucratoare!
nu le stiu eu pe toate! asa zice legea!

https://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_5/sectiunea_8_1.html

de exemplu ne uita la art. 75 din codul muncii

Art. 75 din Codul Muncii prevede: "Persoanele concediate in temeiul art. 61 lit. c) si d), al art. 65 si 66 beneficiaza de dreptul la un preaviz ce nu poate fi mai mic de 20 de zile lucratoare."

De la aceasta regula sunt exceptate persoane concediate care se afla in perioada de proba. Daca ai angajat in perioada de proba si doresti sa il concediezi, nu mai este nevoie de preaviz si nici de motivare.

| suntserios a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Asta e inventata de tine. Legile spun altceva

| Teajut123SMR1 a răspuns:

De obicei prezervativul il folosesti o data dar poti si de luni pana vineri dar in weekend se strica