| papuciirupti a întrebat:

ce pot face în privința unor vecini ce vând țuică, au afiș în poarta.
personal nu am nimic cu ei doar ca ei tot ii vând bunicului meu țuică uneori pe caiet pana la pensie și acesta tot face scandaluri mereu, el fiind alcoolic. tata le.a mai spus de multe ori dar degeaba, bunicului nu ii mai da aproape nimeni, doar javrele acestea care le place circul făcut de el.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ii poti reclama pentru comercializare bauturi alcoolice. Daca esti minor nici atata nu poti face. Vorbeste cu parintii. Inregistreaza-i (pe vecini) ca vand bauturi alcoolice.

| papuciirupti explică (pentru Salontanul):

Unde anume sa-i reclam?
sunt major, no problem.
va referiti la inregistrare video?

| Salontanul a răspuns (pentru papuciirupti):

Da. inregistrare video si audio. La ANAF, politie si protectia consumatorului. Cand o sa-i vina 3 pe cap n-o sa mai fie asa fericit ca vinde bautura.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru papuciirupti):

Esti major si nu stii unde sa-i reclami? Is a problem!

| papuciirupti explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Da este o problema.
undeva sa le-o pun repede in mana, sa vada ca cine rade la urma rade mai bine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Chemi ANAF-ul ca sigur nu au acte sa vanda tuica happy

| Crackman a răspuns:

Pai chema o masina de la anaf prin zona.