| mmadonna a întrebat:

Mama este casatorita cu tata de 20 de ani, au facut o casa impreuna, dar pe pamantul bunicului din partea tatalui, parinti platesc mereu la primarie, mama are drepturi la fel ca tata? tata nu are actele pe numele lui sunt pe numele bunicului, dar casa este facut de parinti mei.

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Pamantul- proprietatea bunicului - mostenire tata fara mama... casa - bun comun adica proprietari mama si tata

| bambi12313 a răspuns:

Eu stiu ca daca parintii investesc amandoi banii intr-un lucru nu conteaza cat de mic sau mare este amandoi au drepturi egale niciunul nu este mai imputernicit ca celalalt insa daca bunicul tau traieste si sunt pe numele lui inseamna ca totul ii apartine bunicului