| gabi10l12 a întrebat:

SALUT! Dacă am card la BT(Banca Transilvania) pot să depun bani pe card la un ATM CEC Bank?

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, depunerile se fac doar la atm bancii emitente

| gabi10l12 explică (pentru suntserios):

Cum nu? Și retragerile cum se pot face de la orice ATM?

| suntserios a răspuns (pentru gabi10l12):

Pai depunerile sunt una, retragerile sunt alta.

| gabi10l12 explică (pentru suntserios):

Dar prin aplicația selfay se poate depune pe un card la BT?

| suntserios a răspuns (pentru gabi10l12):

Posibil, nu folosesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Se pot face dar ti se poate lua comision.

| gabi10l12 explică (pentru darrio2007):

Dar altul zice că nu tu că da, ce să înțeleg?

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Primesc salariul pe card la Raifeisen, am comision 0 daca scot bani de la orice bancomat.
Pot incarca acel card doar la bancomate Raifeisen.
Care zice ca nu, habar n-are.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Cum depui banii in contul de BT prin aplicatie? Banii se depun fizic.

| gabi10l12 explică (pentru darrio2007):

Se poate.
Caută întâi să zici că nu.
Faci cont selfay, înregistrezi cardul in aplicație, faci o depunere și îți dă un cod
Cu ăla te duci la un aparat selfpay pui codul, bagi banii și gata.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Nu am facut asta niciodata din aplicatie. Nu stiam.
Deci banii se depun tot fizic.

| gabi10l12 explică (pentru darrio2007):

Da,dar la aparatele selfay poți depune bani pe card
Așa la ATM-uri nu cred că se pot face depuneri, doar retrageri.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Se pot face si depuneri. Nu la orice bancomat. Se depun in contul afiliat cardului. Nu esti prea informat.

| gabi10l12 explică (pentru darrio2007):

Cum adică se depun în cont, că tot pe card pe scot banii.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Mai baiatule, ce pana mea nu intelegi? Daca nu ai cont la banca respectiva nu poti avea card.
Poti avea cont si fara sa ai card. Dar, in acest caz daca ai nevoie de bani, trebuie sa mergi la ghiseul bancii si dureaza mai mult.
Ai inteles sau trebuie sa-ti desenez?

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi10l12):

Cati ani ai de nu intelegi?

| Negroo a răspuns (pentru gabi10l12):

Si mai sustineti ca nu e nevoie de educatie economica in scoli!
Iar tu faci confuzie intre card si cont. Celmai simplu lucru. Mai exact, nu stii ce este cardul.
Cardul este un instrument atasat contului in care ai banii. Ca sa-i poti scoate/depune folosind bancomatul si sa nu mai stai la rand la ghiseu.
De ce sa te mai complici cu aplicatia si apoi cu selfpay? Te duci direct la bancomatul Bancii tale (BT). Nu se poate depune la alt bancomat. Dar chiar de se va putea, vei plati un comision interbancar asa cum platesti la retragere.

| gabi10l12 explică (pentru Negroo):

Ok,nu trebuie să scrii mii de mesaje

| Negroo a răspuns (pentru gabi10l12):

Ti-am dat un singur raspuns. De ce reactionezi asa?