| Anoniq a întrebat:

Salut TPU, am card la banca Transilvania dar nu știu dacă pot sa depun bani la orice oră, am incercat odată la o banca ( Transilvania) de la bine din oras dar era închis și era un aparat pe usa, daca imi puneam cardul pe acel cititor aveam acces la bancomat să depun? Pe site ul lor spune ca pot sa depun la orice oră

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Exista un cititor de carduri in care bagi cardul si daca ai card cu cip (majoritatea sunt asa) poti sa nici nu-l bagi in fanta. Intri, faci operatiunea necesara si apoi gasesti un buton langa usa pe care apesi si iesi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti depune maine ca au avut liber zilele acestea, iar daca nu te descurci sa depui intrii in banca si rogi o fata de la birou sa te ajute, si impreuna cu ea vei putea depune suma care o vrei.

| Anoniq explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am fost zilele acestea, eu ma refer dimineața sau noapte daca pot sa merg sa depun, bancomatele sunt despărțite de banca, adică exista a încă o ușă între, întrebarea ema este daca pot sa ma duc sa depun bani la bancomat la orice oră (indiferent dacă e zi sau noapte)