| HeHeFrog a întrebat:

Salut, este cineva care si-a recuperat taxa auto de poluare, si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Http://www.restituiretaxeauto.ro/? gclid=CKC1qrr247QCFYVb3godE18Akw

Uite un site, doar atat pot face, Succes!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, am recuperat-o in instanta, pe baza faptului ca prin felul in care a fost stabilita (adica numai pentru masinile aduse din strainatate) aceasta taxa este asimilata unei taxe vamale de import. Taxele vamale de import sunt interzise intre tarile UE, prin urmare acea forma a taxei este ilegala.
Procedura este cea descrisa de ovidiu8msn. Mai exista o varianta, in care se depune o cerere la Serviciul Inmatriculari in vederea acceptarii dosarului fara dovada platii taxei, caz in care sentinta va fi de obligare a acestui serviciu sa inmatriculeze masina fara taxa. Problema este ca nu poti folosi masina pe timpul procesului, decat in limita celor trei seturi de numere rosii. In unele judete se elibereaza insa numere rosii lunar, pana la finalizarea procesului.

| ovidiu8msn a răspuns:

Acum sunt in recurs.
Am inmatriculato, am depus o cerere la Finanțe prin ceream restituirea taxei de poluare. Dupa o luna a venit un raspuns negativ si apoi i-am dat in judecata. Vorbeste cu un avocat. El iti va exlica mai bine ca mine cum sta treaba. Daca vrei sa iti recuperezi bani vei avea nevoie de un avocat.

| zzzuperman a răspuns:

Singura solutie este sa dai statul in judecata, o sa ai ceva de asteptat pana iti primesti banii dar o sa ii primesti inapoi

| Gomalo_Tractari_1984 a răspuns:

Buna ziua,

Va comunicam faptul ca societatea comerciala GOMALO
MANAGEMENT SRL va poate ajuta in privinta RECUPERARII TAXEI AUTO (de poluare) sau INMATRICULARII FARA PLATA TAXEI in cel mai scut timp si cu minimul de efort din partea dvs.

Pentru orice nelamuriri ne puteti contacta telefonic sau prin e-mail:
office@gomalogroup.ro

SC Gomalo Management SRL

Web: www. gomalogroup.ro

Tel:0755700183