| MarYaNM a întrebat:

Salut. Lucrez la o firma cu sediul in cealalta parte a tarii fata de unde locuiesc eu si unde imi desfasor activitatea.
Din nefericire am avut o problema medicala serioasa si am fost nevoit sa stau mult in spital si evident in concediu medical aproximativ 2 luni.
Am trimis concediile medicale la zi prin curier direct la firma si au fost contabilizate stiu sigur dar problema este ca nu vor sa imi dea banii de concediu medical deja de 2 luni.
Ce este de facut?

Nu imi raspund la telefon nimeni de la sediu.

P.s. Firma este intr-un judet rau famat si evident si sefii sunt la fel. Un fel de clanul Cioroianu'.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ciudata treaba, avand in vedere ca marea majoritate a concediului medical este platit de Casa de Asigurari de Sanatate si nu de firma.
Poti reclama la ITM si apoi, daca nu se rezolva, sa dai firma in judecata.

| MihaiMB a răspuns:

Te duci la ITM.