| CosminM98 a întrebat:

Salut! Mi s-a retinut permisul pe 90 zile intr-o localitate din jud Vaslui.
Mentionez ca am domiciliul in Neamt. Am fost declarat admis la examenul de redobandire (sustinut in Neamt) si acum am inteles ca trebuie sa trimit niste acte la cei din Vaslui pentru a-mi aproba cererea. Intrebarea mea este, unde mai exact trebuie trimise aceste documente! Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa trimiti nici un act.
La expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce sau la implinirea perioadei reduse (in prezent dupa 60 de zile), dupa caz, te prezinti si soliciti restituirea permisului de conducere la Politia rutiera Neamt, trebuie sa ai doar cartea de identitate si adeverinta ca ai reusit la test.

| Bibisor290444444 a răspuns:

Salut! Unde mai exact ai dat examenul? Și eu trebuie să îl dau dar nu sunt sigura daca la Mall Forum așa cum zice pe net. Și trebuie și alte documente pe lângă cele necesare? Multumeeesc