| CosminM98 a întrebat:

Salut! Mi s-a spuspendat permisul de conducere, am luat examenul de redobandire, am trimis actele si cererea de redobandire la judet(care cica ulterior au fost redirectionate la serviciul rutier). Intrebarea mea este, trebuie sa primesc vreo confirmare pentru aceste acte trimise sau doar pur si simplu merg sa ridic permisul cand expira suspendareea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa expirarea perioadei reduse de suspendare a dreptului de a conduce poti merge la Politia rutiera din judetul tau si vei reprimi permisul de conducere. Nu este nevoie de nici o confirmare.