| BlindBunnii a întrebat:

Salut,

Nu știu dacă am pus la categoria corecta, dar întrebarea mea este despre ambasada românească din Germania. Mi-am pus actele pentru pașaport la ambasada din Stuttgart anul trecut și, deși era gata 2 luni mai târziu, nu am avut deloc când sa ma duc sa îl ridic pentru ca între timp eu m-am mutat si din cauza la scoala si serviciu, nu am avut când sa călătoresc.

Ar mai putea fi posibil sa îl ridic si acum sau ar fi prea târziu? Legătura cu ambasada nu pot sa iau de niciun fel, ca as fi întrebat pe cineva de la ambasada.

Mulțumesc in avans!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa il ridici si acum.
Inainte de a te duce ar trebui sa te interesezi la Serviciul de pasapoarte din judetul tau de domiciliu, nu cumva sa-l fi trimis acolo si sa te duci degeaba.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu poti lua legatura nu raspund la cele 3-4 nr de telefon si la cele 3 adrese de mail?

https://stuttgart.mae.ro/contact

| BlindBunnii explică (pentru suntserios):

Am scris și am sunat peste tot. Pe email nu mi sa răspuns decât o singura data cu un mesaj automat, și nu avea nici o legătura cu ce am vrut eu sa știu. Majoritatea numerelor de telefoane sunt doar roboti.