| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Salut TPU,as avea nevoie de un sfat, in septembrie voi face 18 ani si ma gandesc de ceva timp sa ma duc la munca in Marea Britanie mai exact in Londra, cum as putea sa imi gasesc un loc de munca avand in vedere ca nu am la cine sa merg si cum as putea sa incep sa lucrez acolo,mai exact as vrea sa stiu ce imi trebuie ca sa ajung si sa am un loc stabil de munca mai ales acum cu brexit-ul,astept raspunsuri mai ales de la persoane ce sunt plecate la Londra, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Alitza a răspuns:

Mai bine ai opta pentru o altă țară...pentru inceput ai nevoie de câțiva bănuți, pentru a inchiria o camera in jur de (400£), sa stii macar putina engleza, sa iti faci Nino, card bancar, dacă nu ai pe cineva care sa te ajute, o sa iti fie foarte greu ( o sa dai peste mulți români tepari). Intr adevăr câștigi triplu față de țară noastră dar aici cheltuielile sunt mai mari

| BogdanBz a răspuns (pentru Alitza):

Doar 400? cred ca glumesti..Doar daca gaseste sa stea cu multi la gramada si sa nu plateasca si depozit.

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru Alitza):

Limba nu este o problema, vorbesc engleza fluent, chiria si locul de munca ar putea fi o problema totusi.

| PsihoSex a răspuns (pentru Ionut_Bogdan_1999_OFMU):

Omule, si daca fluieri engleza, atata vreme cat nu ai o meserie buna si cautata, e foarte riscant!
Transportul in comun nu e ieftin, iar orasul este imens!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stii sa faciceva foarte bine?! Ai unde sa stai?! Daca nu, mai bine in alta tara, unde aceste minime 2 conditii le indeplinesti, altfel o sa te chinui si o sa te intorci cu coada intre picoare, in cel mai bun caz!

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru PsihoSex):

Nu,dar am auzit ca se fac angajari si pentru depozite fara sa ai nevoie de o calificare, acum depinde daca se castiga bine si merita sa stau