| PlayerE7 a întrebat:

Dacă eu am pensie de urmaș, student fiind, si la vara vreau sa muncesc sau sa fiu in comisia de la secția de votare, unde se câștigă bani, pensia mi se va tăia, datorită faptului că am înregistrat venit?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primesti pensia de urmas pana la terminarea facultatii, dar fara a depasi varsta de 26 de ani si nu va inceta plata chiar daca mai obtii castiguri ocazionale sau lucrezi sezonier.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu pentru ca venitul nu e mare. Eu am o colega care ia pensie de urmas si e studenta si lucreaza doar part time pentru ca la full time nu mai primeste pensie.