| puscahoreangaion a întrebat:

doresc sa va intreb daca pe scara blocului unde locuiesc se executa o reparatie, presedintele si administratorul sunt obligati sa participle la aceasta, si sa incheie un process verbal de constatare a reparatiei cu semnatra dansilor stampila asociatiei, iar procesul verbal sa contina in mod obligatoriu antetul asociatiei de proprietari si semnatura executantului reparatiei pe linga facture emisa de firma reparatoare cu stampila si semnatura executantului? dau funda!

Răspuns Câştigător
| silvia94 a răspuns:

Buna ziua
Dupa parerea mea da.Sunt obligati sa participe deoarece, daca se constat la scurt timp ca acea reparatie nu a fost facuta cum trebuie, vor fi trasi la raspundere bineinteles firma care a executat lucrarea dar si presedintele deoarece a asistatat si administratorul, prin urmare daca acestia au lipsit de la fata locului atunci problema este si mai mare deoarece nu au asistat si nu au verificat daca firma respectiva isi face treaba sa nu(si acum stii ca la noi in Romania firmele astea daca nu stai cu ochii pe ele fac totul la misto ca sa ii mai chemi si a doua oara sa isi mai ia niste bani )
SPER CA TE-AM AJUTAT

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt obligati sa parrticipe la reparatie dar administratorul trebuie sa faca o receptie a reparatiei, in functie de reparatie se poate incheia si proces verbal de receptie.