| Ruines a întrebat:

Se pot face transferuri bancare online cu un card visa electron?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Se poate, insa trebuie sa inchei cu banca un contract de Internet Banking.

Răspuns utilizator avertizat
| zdrangoi a răspuns (pentru Ruines):

Direct nu poti.
Nici nu ai avea cum.
Ia gandeste-te putin.
Ce esti ca la bancomat sa bati pin-ul?
Inchei contractul, ti se da un stiker (ceva ca un breloc care afisaza niste numere care se schimba din 2 in 2 minute), iar atunci cand faci transferul prin internet ti se cere o parola, pe care o stii numai tu si banca, si cifrele care sunt afisate pe stiker in momentul cand faci transferul, pe care de asemenea le stii numai tu si banca.
Asta in afara de numarul contului, numarul cardului, etc.
Asta e modalitatea de a putea sa faci transferuri bancare pe net, indiferent de banca la care ai contul, respectiv cardul.