| usy313 a întrebat:

Salutare. Daca se pricepe cineva la carduri bancare sa ma ajute si pe mine. Am un card VISA Electron si vreau sa cumpar online cu el ceva in valoare de 60 de euro. Daca eu am banii pe card in lei, vanzatorul isi va lua suma in lei a 60 de euro sau eu trebuie sa am 60 de euro in cont? Stiu ca e cam ridicola intrebarea dar vreau sa fiu sigur.

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Iti va lua 60 de euro din cont, la cursul bancii la care ti-ai facut cardul, daca poti executa tranzactia.

| usy313 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Am inteles, mersi mult.

1 răspuns: