| Gheorghita_Iacob_1971 a întrebat:

Sunt divorțat, partajul nu e făcut, actul casei în original este la mine. Întrebarea mea este Cum a putut să - și schimbe buletinul fosta soție dacă actul casei în original este la mine?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si l-a facut pe alt domiciliu, cel mai probabil.
Banuiesc ca nu mai locuiti impreuna, deci normal ar fi sa isi fi facut act de identitate cu noua ei adresa, chiar daca sta la vreo cunostinta.

| Holiday a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu neaparat, a scos o copie legalizata a documentului respectiv. Are tot dreptul fiind parte in acel act.
In plus nu inteleg ce-l intereseaza pe asta, divortat fiind, ce face fosta sotie...are impresia ca trebuie sa-i dea lui explicatii?!

| minrest a răspuns:

Acuma, vrei sa o vezi homeless, sau cum? DACA detine o copie legalizata, o detine legal si etic; hai mai lasa ura, macar acum dupa divort.