| sensa a întrebat:

Unde pot gasi mai multe informatii despre proiectul de lege conform caruia romanii care pleaca la munca in strainatate nu-si mai pot uita copiii acasa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit de acest proiect. Proiectele aflate in dezbaterea Parlamentului le poti vedea pe portalurile oficiale ale Camerei Deputatilor si Senatului, la sectiunea Procesul legislativ, fisierul proiecte de legi si propuneri legislative. Numai bine!

22 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

N-am prea inteles...adica sa sun la telefonul copilului(pentru ca asta e 116 111) ca sa intreb mai multe informatii despre o lege?

Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

Hmmm.stiu la ce se refera acest telefon al copilului.insa tu probabil nu ai citit bine intrebarea initiala. in urma campaniei tu stii ce mai face copilul tau?, s-a demarat un proiect de lege care vrea sa interzica parintilor sa mai plece din tara fara a instiinta autoritatile...eu vreau sa aflu mai multe despre acest proiect.nu la cine trebuie sa sun daca plec din tarahappy.

Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

Voi incerca.mersi

Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

Sincer.raspunsul tau nu m-a ajutat prea mult. voiam eventual un link cu informatiihappy

| sensa explică (pentru soraya3456):

Si sincer nu vad dc vrei neaparat funda.la ce te ajuta funda asta?

Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

...hmm...ma rog.si cu ce te ajuta acest"statut"?

Răspuns utilizator avertizat
| sensa explică (pentru soraya3456):

Eu consider ca asta trebuie sa hotarasc eu sg daca e un rasp bun sau nu...si deja ti-am zis ca nu m-a ajutat prea mult rasp tau.in schimb m-a ajutat rasp lui Ioandelasalhappy

| sensa explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru rasp.mi-a fost de mare ajutor.am gasit ceea ce cautam. in plus cred ca imi va folosi si pe viitor ca.nu prea stiam eu sa caut legibig grin si ca tot se vb de funda si de rasplata.vei primi funda mult ravnita laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru sensa):

Nu ravnesc funde, am atatea ca pot da si la altii. In schimb poti sa-mi spui la care camera ai gasit proiectul si pentru asta iti multumesc.

| sensa explică (pentru Ioandelasal):

Nu am zis ca ravnesti tu la funda.ci ca funda e ravnita. http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=12237 ->legea e in senat http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=8583 iar asta e respinsa...banuiesc ca nu te intereseaza.dar.in caz ca.