| Ruines a întrebat:

Vreau sa va intreb: se pot face cursuri in Marea Britanie acreditate in America in loc de facultate in Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate. De altfel sunt recunoscute si diplome obtinute si in alte tari. Si daca faci cursuri in Romania sunt recunoscute in SUA, dar nu in toate domeniile.
Nu stiu conditiile fiindca nu ma intereseaza, sunt pensionar. Vezi ca sunt site-uri ale unor romani care fac cursuri acolo. De asemenea poti gasi si alte site-uri cu conditiile ce trebuie indeplinite.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce are a face acreditarea cursurilor din M.B cu SUA?
Am puternica impresia ca te-ai gandit la recunoasterea in SUA a cursurilor facute in Marea Britanie si sunt recunoscute.
Dar, daca tot vrei in SUA, de ce sa nu faci cursurile acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Ruines):

Sigur ca se poate. De altfel sunt recunoscute si diplome obtinute si in alte tari. Si daca faci cursuri in Romania sunt recunoscute in SUA, dar nu in toate domeniile.
Nu stiu conditiile fiindca nu ma intereseaza, sunt pensionar. Vezi ca sunt site-uri ale unor romani care fac cursuri acolo. De asemenea poti gasi si alte site-uri cu conditiile ce trebuie indeplinite.