| wolder a întrebat:

A citit cineva de aici Jocul lui Gerald -Stephen King-?
Imi puteti spune cum s-a terminat, fiindca nu mai am cartea si nu am apucat sa citesc sfarsitul?

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Depinde unde ai ramas cu cititul.Presupun ca stii ca Jessie o ia rau de tot pe ulei dupa ce il omoara pe Gerald. Dupa ce se face descrierea tuturor starilor si evenimentelor prin care a trecut,scapa din casa si se urca in masina,da' acolo da peste acel numit Space Cowboy (am citit-o engleza, nu stiu cum ii zice in romana) si ramane inconstienta.

Dupa, se muta povestea la cinci-sase luni dupa, cand Jessie isi revine, inca e intr-o terapie.O ajuta ceva avocatel ferchezuit sa ascunda tot incidentul cu Gerald si mintisoara ei plecata bine.Acel Space Cowboy se numea de fapt Raymond Joubert parca si e si el plecat, doar ca mult mai plecat decat Jessie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Descarca cartea de pe internet in format pdf, de exemplu.