| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva,, Numără stelele. O poveste din Copenhaga" de Lois Lowry?

26 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am citit-o mai demult. Nu mi s-a parut cine stie ce. Depinde de gusturi.

Răspuns utilizator avertizat
| LaughingKarima a răspuns:

Am citit-o acum un an sau 2 si nu mai tin minte absolut nimic din ea.

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

Eu azi am inceput sa o citesc, acum jumate de ora. smug
Am ajuns la capitolul 3...Pare interesanta.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Noi o trebuit sa dam test din ea. "cititi si tine-ti minte, ca trebuie sa imi faceti rezumat, sa imi scrieti personajele si ceva despre fiecare(in alte cuvinte scrieti toata cartea pe foaie) la urmatorul vostru test" si eu eram ceva gen "zgrimturoaica dracu'"

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

laughing
Apai faina profa aveti

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

S-o pensionat si in locul ei o venit o ciufulita, vai de capul ei ca si noi stim sa predam engleza mai bine decat ea.

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

Asta-mi aminteste de ceva...o.O
Apai macar ea si ea salariu sa-si creasca copiii.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu are copiii si nici nu e maritata, cred ca duce lipsa si de aia ii asa de zuzu.
Ce ti-ai amintit btw?

| KillMePlease a răspuns (pentru LaughingKarima):

De profa mea de engleza (fosta..ma rog)
laughing
Desi cred ca avea cam 100 de kile, purta haine de adolescenta o.O

| Anonima0000000000 a răspuns:

Nup:33

| KillMePlease a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Din nou, asteptam raspuns de la cineva care a citit cartea...laughing

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru KillMePlease):

Stiam...

| KillMePlease a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Atunci de ce mi-ai raspuns la intrebare? laughing

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru KillMePlease):

Unicornia...:33333333333

| KillMePlease a răspuns (pentru Anonima0000000000):

Unicornia

| GhostRider02 a răspuns:

Nu

| Theodora292001 a răspuns:

Da am citit.o. sincer ca asteptam sa fie mai reusita. Nu prea imi place. M.a lasqt dezamagita. E foarte mica si nu are prea multa actiune. Nu ti.o recomand. Daca vrei scrie mai jos si ti.o povestesc. Ma rog... sunt 2 surori cu parintii lor si au o prietena evreu ( nu stiu femininul ). Si s.au dus la o casa la tara la unchiul lor si casa era cu deschidere la mare, spre elvetia care era libera. Si cand au ajuns acolo au trimis pe barca evreii spre Elvetia. Ti.am zis... mie nu prea imi place descrierea, e de clasa a 2. a sau a 3.a... si nici actiunea... e scurta.

| KillMePlease a răspuns (pentru Theodora292001):

Nu e nevoie sa mi-o povestesti....In fine ..Asta e parerea ta. Mie imi place. Ce-i drept nu am cititit toata cartea inca, insa pentru inceput mi se pare okay.

| Theodora292001 a răspuns:

Ideea e ca e de a 3. a. eu sunt a 7-a si nu imi permit sa pierd timpul cu carti din astea.

| KillMePlease a răspuns (pentru Theodora292001):

Nu e de a 3 a.
Tocmai, daca esti in a 7a ar trebui sa citesti cat mai mult. Eu anul trecut citeam o gramada de carti, chiar daca erau pentru cei cu o varsta mai mica sau mai mare. Toate te ajuta. thumbs up Asa ca eu iti urez spor la citit!

| Theodora292001 a răspuns:

Eu citesc cartile de John Green. Nu d.astea.

| KillMePlease a răspuns (pentru Theodora292001):

,,D'astea'' te ajuta sa te dezvolti.
Faci mofturi la citit deci.laughing Foarte frumos.
Eu zic sa citesti cat mai mult, indiferent de coperta pe care o detine o carte. In viitor iti vei da si tu seama ca este important continutul, nu aspectul. Pana atunci, iti urez mult spor la citit!

| AnnaRise a răspuns:

Da, dar mai am câteva pagini, când o termin te anunț bine?

| AnnaRise a răspuns:

E foarte frumoasa cartea. ...merită citita Îți zic

| KillMePlease a răspuns (pentru AnnaRise):

Si eu m-am apucat sa o citesc. Is la al patrulea capitol. smug