| bloodyhell a întrebat:

Am citit acum un an o carte care avea ca personaj principal o tipa pe nume Rose care se casatoreste cu unul mai mare decat ea cu multi ani ce statea intr-o casa cu cele 2 surori ale lui care erau mai batrane decat el.Tipa asta se indragosteste de un var de al ei bolnav iar cand asta moare ii cumpara ea toate lucrurile din banii sotului ei. Dupa toate astea face ea pe nebuna, sotul ei devine un alcoolic si surorile lui o trimit intr-un azil.
Am uitat cum se numea cartea.Stie cineva ceva?

3 răspunsuri:
| genTlemeNNN a răspuns:

Habar nu am dar cred ca e foarte frumoasa

| dani0822 a răspuns:

Mai da-mi niste detalii, numele altor personaje..., poate imi dau seama despre ce carte vorbesti

| bloodyhell explică (pentru dani0822):

Mi-am amintit numele cartii.era Citindu-l pe Turgheniev de William Trevor