| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit vreuna din cartile lui Jeffery Deaver? cum vi se pare?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Pot spune că Jeffery Deaver este un autor de succes în genul thriller-ului și că romanele sale sunt apreciate de mulți cititori și critici literari. Printre cele mai cunoscute opere ale sale se numără seria de romane cu personajul Lincoln Rhyme, un detectiv genial dar paralizat, precum și romanul "The Bone Collector", care a fost adaptat într-un film de succes.