| justfriend a întrebat:

As vrea si eu sa citesc carti romantice si nu numai pentru adolescenti dar nu numai.Nu trebuie sa aiba un anumit subiect. Vreau doar sa citesc ceva de calitate.Am 17 ani! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Cred ca ti-ar placea sa citesti cateva romane clasice de dragoste. Iti recomand "La rascruce de vanturi" -Emily Bronte, "Jane Eyre''-Charlotte Bronte, "Necunoscuta de la Wildfell Hall''-Anne Bronte, "Golful francezului''-Daphne du Maurier, "Rebecca"-Daphne du Maurier, "Tess d'Urberville''-Thomas Hardy, "Mandrie si prejudecata'', "Ratiune si simtire''-Jane Austen, "Pe aripiule vantului''-Margaret Mitchell, "Maitreyi''-Mircea Eliade,
"Panza de paianjen''-Cella Serghi, "Dama cu camelii''-Alexandre Dumas-fiul, 'Manastirea din Parma''-Stendhal, "Notre-Dame de Paris"-Victor Hugo, "Anna Karenina''-Lev Tolstoi.

| DiutzaDia1980 a răspuns:

pai intra pe wattpad. acolo gasesti orige fel de carti.

| justfriend explică (pentru DiutzaDia1980):

Nu sunt chiar pe placul meu, m-am uitat si pe acolo.