| gaciunicoleta19 a întrebat:

Care din cartile lui Agatha Christie v-a impresionat si v-a placut cel mai mult? eu absolut ador romanele ei pe care inca nu le-am citit pe toate dar sunt curioasa care este preferata voastra care v-a ramas in minte?!?

Răspuns Câştigător
| Apheleia a răspuns:

Buna! Si mie imi plac scrierile Agathei Christie, iar favorita mea este "10 negri mititei". big grin
Cu acest titlu am aflat de ea si ma bucur.(am asteptat destul de mult sa citesc romanul si asta mi-a marit si mai mult suspansul)In plus, m-a fascinat felul sublim in care a adaptat o crima in serie dupa un cantecel.
Este imposibil sa nu ramai impresionat dupa ce citesti acest roman.

| gaciunicoleta19 explică (pentru Apheleia):

Si pe mine m-a impresionat romanul„ 1o negri mititei„primul roman al Agathei Christie acesta a fost si mi-a placut asa de mult incat am spus ca o sa citesc toate cele 80 de romane politiste ale ei ș*

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"10 negri mititei" si "Pisica printre porumbei".