| anonimul1223344 a întrebat:

Buna! Credeți ca pot citi La medeleni, volumul 2 fara sa intampin neclaritati daca nu am citit volumul 1? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va face nici un sens citind doar volumul 2 fara 1, fiindca nu vei inteleg nimic, totul fiind explicat in primul volum si continat in al doilea.

Dar nu inteleg, ce-i atat de mare greutate, sa citesti o carte cu 2 volume?

| anonimul1223344 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, multumesc! E legat de scoala, ne-a cerut vol 2 si ma gandeam ca il pot citi direct.

| johnnny123 a răspuns:

Tu de obicei începi să citești o carte de la prima pagină, sau de la pagina 153?

| LisaJulie a răspuns:

Nu înțelegi nimic îți garantez. Citește volumul 1