| Paviliuc_Raluca_1997 a întrebat:

Imi puteti spune cateva carti asemanatoare celor scrise de Dostoievski? Sunt o "fana" a lui, imi place modul lui de gandire dar as dori sa citesc si carti de la alti autori..cu aceeasi tematica daca se poate spune asa. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ai putea sa incerci cartile lui Lev Tolstoi, este tot un clasic rus alaturi de Dostoievski.

| Kaℓi a răspuns:

A fost unic, nu seamana cu nimeni...
Ma gandesc totusi la Knut Hamsun, poate Kafka.

| Cuvântul1 a răspuns:

Scriitorii rusi au ceva aprate, asa ca ti-as recomanda: Lev Tolstoi, Cehov, Gogol, dar si Balzac.

| corny23 a răspuns:

Poti citi cartea Idiotul sau Fratii Karamazov, sunt scrise de Dostoievski!