| anonim_4396 a întrebat:

Buna,O intrebare celor care au citit Urzeala Tronurilor ( Game Of Thrones )
Dupa cum probabil stiti, seria a fost ecranizata si intr-un serial, care in prezent a ajuns la 4 sezoane, In fine intrebarea mea, conform evenimentelor petrecute in ultimele episoade, Tyrion Lannister a fost acuzat pentru otravirea regelui Joffrey Baratheon,
In ultimul episod si anume 6, Tyrion Lannister a cerut sa fie judecat prin duel ( trial by combat ),asa se terminase episodul,ma omoara suspansul ca sa astept,cica conform cartiilor scrise de George R. R. Martin, Cersei Lannister il va alege ca si campion sa lupte pentru ea in proces pe fratele lui Sandor 'The Hound' Clegane,Nu ii mai retin numele,dar aka "Muntele",Intrebarea mea este,cine va lupta pentru Tyrion Lannister in proces? Presupunerea mea e ca va fi fratele lui Jaime Lannister sau
Oberyn Martell,fiindca "Muntele" i-a ucis sora,deci ar avea toate motivele sa se bage,si e o oportunitate de a isi razbuna sora,sau va interveni altcineva in favoarea lui Tyrion?

PS : Daca nu stiti,ignorati intrebarea, nu veniti cu raspunsuri de genul, asteapta si o sa vezi, Daca nu ma puteti ajuta, nu va implicati! happy

3 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

Cacat! O sa lupte Oberyn...a luptat! Am tipat de fericire cand am avut senzatia ca va castiga, cand a bagat o ditamai sageata prin pieptul adversarului, dar atunci Muntele a facut o fenta.i-a strivit ochii si creierul ...am inceput sa plang! Mooor! ..si Tyrion..saracul! Urasc serialul asta!

| Clau06 a răspuns:

Probabil cel care a mai luptat pentru el si a castigat...nu imi amintesc numele lui, e cel care era un fel de protector al lui Tyrion si care l-a invatat pe Jamie sa lupte cu mana stanga

| DevidALex a răspuns (pentru Clau06):

Da,Bronn din cate imi aduc aminte, se poate sa fie el, a fost cam absent in ultimele episoade, mersi oricum.