| GroparuVesel a întrebat:

Care este poetul vostru preferat? Ce ar putea un adolescent de 17 ani sa citesca in vacanta asta? As vrea ceva care sa iti transmita puternic o anumita stare si sa iti faca placere sa citesti.
Astept sugestii.Doar poezie.
Deci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, am citit o cărticică d-asta de poezii într-un sfert de oră și huh, e altă viață. Nu te poți opri. Așadar îți recomand „Manifest anarhist și alte fracturi" de Marius Ianoș (am găsit scris și „Ianuș", deci nu știu cum este exact.).
În aceeași zi am citit mai multe volume de poezii, într-unul din acelea am găsit versul ăsta: „Am scris poemul acesta cu sângele meu..." Versul ăsta răsună în mine de atunci.Am luat contact cu ideea de a scrie pe propria piele sau de a scrie cu propriul sânge. Dacă nu-ți pare ceva special, nu-i de mirare. Nu este.E o simplă idee pe care ți-o „pasez", dar pe care setul ăla de poezii ți-o va „injecta " în creier. Sper să-mi amintesc și de celelalte volume de poezii.
Am văzut că ți s-a recomandat Edgar Allan Poe. Mie-mi place mai mult proza lui. Scrie bine, dar avem și noi poezie bună, chiar mai bună.
winking Sper să-ți placă.

5 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Sincer, nu-mi plac poeziile. Te ajutam dacă era.
O seară plăcută!

| LovelyA17 a răspuns:

Mie nu-mi plac poeziile big grin Dar aș putea să-ți recomand cartea "Eve" de Anna Carey. Sunt sigură că nu prea te interesează dar sincer e o carte bună ^^ O recomand cititorilor mereu însetați de aventură.
PS: Ai putea încerca poeziile în engleză ))

| Anonim9988 a răspuns:

E.A. Poe

| cRonaldo a răspuns:

Ai putea să citești o carte cu poezii de Mihai Eminescu!

| cRonaldo a răspuns:

Sau dacă îți plac romanele ai putea sa citesti trilogia Fifty Shades.
Volumul 1:Fifty Shades of Grey
Volumul 2:Fifty Shades Darker
Volumul3:Fifty Shades Freed
Sunt traduse de editura,, Trei,,.