| Nicki18 a întrebat:

Ce carte citesti in acest moment?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Momentan nu citesc nicio carte

| sublime89 a răspuns:

Tara cu un singur grashee hee

| LTAA a răspuns:

Intrebarile de pe tpu.ro!

| MaliciousDeath a răspuns:

Incerc primul volum din "Cantec de gheata si foc", RR Martin‎.

| Vans a răspuns:

Antichristul-Nietzsche

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Citesc, in momentul de fata, cartea ''Plecarea lui Lica Ciocarlan, de B.Vasile Malaschi. happy
Tu? happy

| alexandra2859 a răspuns:

The twelve de justin cronin!

| Goooogle a răspuns:

Secretul de Rhonda Byrne

| Sadic a răspuns:

Fericirea începe azi.

| Ddeliaa a răspuns:

Miss Peregrine

| Nicki18 explică (pentru Ddeliaa):

Despre ce e cartea?

| Ddeliaa a răspuns (pentru Nicki18):

O tragedie îl aruncă pe tânărul Jacob, în vârstă de doar şaisprezece ani, pe o insula izolată. Aici descoperă ruinele căminului "pentru copii deosebiţi" al domnişoarei Peregrine. Pe măsură de Jacob înaintează pe holurile şi prin dormitoarele parăsite, îşi dă seama că cei care s-au adăpostit cândva acolo au fost mai mult decât deosebiţi. Poate că nu întâmplător au fost trimişi într-un loc uitat de lume. Şi, oricât de bizar ar suna, ar putea fi încă în viaţă. Un roman fascinant, ilustrat cu fotografii tulburătoare, care-I va încânta pe adulţi, pe tineri şi pe toţi cei care vor să se bucure de o aventură în lumea umbrelor.
E putin asa de groaza happy

| bittersweetgirl a răspuns:

Dublul de Dostoievski

| Blackrose101 a răspuns:

Viitorul nostru de Jay Asher.