| Ritsuko a întrebat:

Ce carti imi recomandati pe care sa le pot si cumpara nu sa le citesc pe internet? Trec la liceu si am nevoie sa mai omor o zi doua din vacanta fara sa stau la soare si la suc cu prietenii.Cartile sa fie de dragoste,pot sa aiba oarecum aventura, sau psihologice.
Ps:Sa nu aiba vampiri prin ele ca ma dezgusta caracterul.
Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| Cristian3 a răspuns:

Buna,"Invitatia la vals' carte de dragoste, care merita citita si recitita! de Mihail Drumes.

| Ritsuko explică (pentru Cristian3):

Am citit de Mihail Drumes,, Scrisoare de dragoste '' iar povestea e cam.laughingAdica o da pe sinucideri la sfarsit.E mai buna ''Invitatie la vals''?

| Cristian3 a răspuns (pentru Ritsuko):

Mai mult sau mai putina, adica tot va avea loc o sinucidere, dar e si o poveste de dragostee!winking

9 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Sange Satanic, de Christina Nemerovski. E cu roakeri.

| Alissa11 a răspuns:

Eu sunt la liceu de 2 ani, deci intru clasa a 11a. La liceu la ora de romana a trebuit sa citesc multe carti pe care cred ca va trebui sa le citesti si tu si e mai bine sa incepi de acuma ca pe parcursul scolii sa fi mai relaxata. Printre cartile citite cele care mi-au placut si care ti le recomand sunt: Mara, Maitreyi, Cartea nuntii si Enigma Otiliei. FUNDA?

| lullaby23 a răspuns:

Citeste ''O vara la tara''-J.L Carr. E captivanta, actiunea se petrece dupa al II-lea Razboi Mondial.

| patriciabianca39 a răspuns:

1.Codul lui Da Vinci de Dan Brown
2.Trilogia Jocurile Foamei de Suzane Collins
3.Trilogia Divergent de Veronica Roth
4.Sub aceiasi stea de John Green
5. Jurnalul unui adolescent timid de Stephen Chboscky

| adelinazrsh a răspuns:

'Dragostea dureaza 3 ani' le cuprinde pe toate 3 + umor. Spor la lectura! :*

| BeIIa10 a răspuns:

Tragedia veacurilor! Este o carte deosebita, nici eu nu am crezut ca ma v- a fascina atat de mult. E scrisa de catre d- na autor Ellen G. White. Nu este de dragoste, este despre istorie DAR NU ORICE ISTORIE happy sper sa iti placa happy baftă!

| BeIIa10 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca tot ce scrie în acea carte nu este fictiune, este adevarat!