| TrueGamer2001 a întrebat:

Ce credeti? Dupa parerea voastra Romania ar trebui sa stationeze scutul anti-racheta impotriva Rusiei?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind in NATO este ceva normal, la fel cum este si in alte tari, de ex. Polonia.
Si acest scut nu este impotriva nimanui in mod special, doar ca Rusia este mai aproape de noi.

| darrio2007 a răspuns:

Deja este instalat si inaugurat de ceva timp.Parerea mea si, banuiesc ca a multora, NU. Americanii iscă majoritatea conflictelor mondiale.Sub „masca" mentinerii pacii in lume.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru darrio2007):

Vot vot vot vot ++ Vezi ca or sa te viziteze americanilaughing)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca scutul anti racheta nu este impotriva Rusiei ci este pentru a previni atacuri din Rusia, tarile arabe si asiatice. Rusia sare de coada ca prostu'. Daca nu face primul pas nu are nimeni probleme cu ea. Si, da. Trebuia instalat mai demult. Rusii nu uita ca Petru cel Mare le-a ordonat sa transforme Marea Neagra in lac rusesc. Deci, pana nu vor incerca sa cucereasca toate tarile din jurul Marii Negre nu se vor lasa. Ideea este ca americanii au avut mai demult informatia. Noi trebuia sa stim ca am mai patit-o. De la 1812 tot ne-au ocupat. Sa nu uitam ca la razboiul de la 1877 intrasera si nu mai vroiau sa plece din Romania. Ma bucur ca macar din cauza inarmarii tampite sunt aproape de faliment. 25% din regiunile Rusiei sunt in imposibilitate de plata. Sa-i ia dracu'!
Nu zic ca americanii sunt niste sfinti dar macar ei nu ne-au luat cu japca nimic.