| tz3ava a întrebat:

Ce exact sa inteleg prin aceasta formulare de "a trada"?
"El isi aseaza sistematic bratele pe spatarele scaunelor invecinate ca si cum si-ar deschide aripile.
Daca aceasta postura se repeta frecvent ea tradeaza un individ foarte ambitios, chiar arivist"
Am o presimtire ca se refera la faptul ca acea postura ii dezvaluie acel caracter, dar vreau sa ma asigur.
Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Daca aceasta postura se repeta frecvent, ea dezvaluie un individ...
Daca aceasta postura se repeta frecvent, ea demasca...
Daca aceasta postura se repeta frecvent, ea scoate la iveala...

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai o presimţire bună.

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Sigur că da. Totul ține de limbajul trupului. Faptul că individul stă cu brațele pe celelalte spătare ale scaunelor înseamnă că este foarte deschis la noutate, extrovertit și optimist. Dar mai înseamnă și că are un caracter „băgăcios" și bârfitor, deci poate fi și trădător, cum îl numești tu.

Sper că am ajutat.
Pupici! D.P.