| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Ce gen de carti preferati? Care sunt cartile voastre preferate?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica sa "preferam CEL mai mult"? Ai cautat indelung pleonasmul asta?
Prefer cartile tiparite celor de pe net.
Imi plac biografiile, cartile psihologice, thriller-ele juridice (in special John Grisham), cartile politiste scrise de Agatha Christie si de Rodica Ojog-Brasoveanu, memorialistica si inca alte multe genuri.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Îmi plac toate cărţile dar sunt fană Aghata Cristie.
Pe curând!

| WhiteLife a răspuns:

Cartile de aventura (Jules Verne, Alexandre Dumas, Daniel Defoe) si politiste (Agatha Christie, Rodica Ojog-Brasoveanu).

| CryChristiAN a răspuns:

Toate:
- carti SF si biografii + noi anunturi stiintifice
- cartile lui Agatha Christie
- Decameronul( acum un an, dar o recitesc...)
-La rascruce de vanturi, Emily Bronte
-Accidentul de Mihail Sebastian
-Uragan asupra Europei
- cele 14 carti ale lui Sven Hassel
-Enigma Otiliei
-Mandrie si prejudecata
-Winnetou

In general, le-am citit si din biblioteca Adevarul
-shogun, fiind descrise aici activitati ale unor samurai happy. Foarte buna
M-am apucat sa citesc ''Calaretul Dragonilor'' de Cornelia Funke.

Mai sunt, ''Cei 3 muschetari''. Astea sunt cartile mele favorite...

Bineinteles, si cele stiintifice despre Big-Bang, despre biografiile si bibliografiile unor ''genii ai secolelor 19-20''

A da, si Biblia.

| Kamiichu a răspuns:

'' The last song - Ultimul cântec '' de Nicholas Sparks :*

| BuGz a răspuns:

1. ce treaba au cartofii prajiti cu cartile?
2. cartile mele preferate sunt cele de actiune SF

| BuGz a răspuns:

A scuza-ma am vazut acolo ce fel de cartofi laughing scuza-ma nu eram atent iarta-ma

| Shooter a răspuns:

Romanele politiste...

| Elenuca3567 a răspuns:

Aventura, Fantasy, Politiste, Romane de dragoste, romane psihologice, romanele clasice...

| AdeSkumpa a răspuns:

Tabara de Louis Sachar

| Nagisa a răspuns:

Încearcă "Călăreţul Dragonilor"! E foarte tare!