| FuckingContra a întrebat:

Ceva carti pentru dezvoltare personala, daca au si o micuta descriere ar fi perfect?

3 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Ţi-aş recomonda "Să fii cel mai bun" carte scrisă de Barbara Taylor Bradford. În carte este vorba despre o femeie care a început de jos şi a ajuns pe culmile succesului chiar dacă a întâmpinat probleme pe plan sentimental. Povestea ei este prezentată din perspectiva nepoţilor săi care pun în evidenţă caracterul puternic pe care îl avea bunica lor şi modul în care reuşea să ţină la distanţă cariera de familie, în ambele fiind cea mai bună. Este o carte impresionantă şi sincer îţi spun că pe mine m-a motivat foarte mult şi m-a făcut să nu renunţ niciodată la visurile mele.

| CristinaDanciu a răspuns:

Eu citesc foarte mult, mai mult romane de dragoste. Asta este mai mult pentru dezvoltare "amoroasă" ca să zic aşa.
Sandra Brown - În căutarea adevărului
Cartea aceasta te ajută să îţi dai seama cum procedezi în anumite situaţii deşii multe întâmplări sunt date S.F.-ului. sunt şi întâmplări din care poţi învăţa ceva.
Saau, Nora Roberts-Fii soţia mea. această carte are aprox. 600 de pagini, dacă o termini pe toată vei realiza că ai învăţat multe. Rezumatele le poţi căuta pe net! Sper că ţi-am fost măcar puţin de ajutor. Spor la citit!

| bogdi9509 a răspuns:

Paulo Coelho- Alchimistul. "O simplă poveste, Alchimistul lui Coelho vorbește despre chemarea fiecăruia și căutarea care ne este viața însăși. Despre legenda personală. La finalul căutării vom ajunge din nou de unde am plecat și ne vom găsi pentru întâia oară."✌☮