| Alina123477 a întrebat:

Hei. ce credeti ca se va da la evaluarea nationala 2013 la romana, la subiectul I si II, B?

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Vezi ca gasesti subiectele asemanatoare si cele care sau dat in alti ani pe net uite aicea Www.calificativ.ro/Evaluarea-nationala/Evaluarea-nationala-2013-sui1093
FUNDA?

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Eu cred ca la subiectul I B se va da genul liric deoarece asa s-au dat in majoritatea anilor si prima simulare a fost liric iar a doua epic daca ne dadea de doua ori liric ne pica epic...deci cred ca va fi o apartenenta la genul liric. La subiectul II B sa caracterzam un personaj studiat la clasa deoarece anul trecut la modelele de simulare s-a pus foarte mult accent pe asa ceva si anul acesta la unele modele, am intrebat si eu cativa profi si au spus ceva de caracterizarea unui personaj, deci eu cred ca asta se va da.

| creativdestr a răspuns:

Cred cu la I B se va da ori basmul ori un pastel si la II B poate veni orice.

| Bisscu a răspuns:

Pai. probabil la subiectul I - B o sa primești ceva apartenență la o specie literară sau caracterizarea personajului principal, iar la subiectul al II - lea - B probabil o să dea să îți exprimi opinia în legătură cu ceva, sau o compunere descriptivă/narativă despre ceva.