| alii98 a întrebat:

Hei TPU, sunt in clasa a 7-a si la anul voi da examenul(stiti si voi),si as vrea sa intru la liceul militar si sa ma fac politist,jandarm etc.,intrebarea mea este, ce medie de admitere este? care este media minima?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a urma o scoala de politie sau jandarmerie nu este nevoie sa te duci la un liceu militar. Poti urma liceul pe un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin la admitere.
Ce medie de admitere o sa fie peste 2 ani nu se stie, te poti uita pe cateva site-uri ale liceelor sa vezi ce medie a fost anul acesta si apoi ce o sa fie anul viitor.

| alii98 explică (pentru Ioandelasal):

Imi poti spune care a fost media minima? nu prea am gasit...

| Ioandelasal a răspuns (pentru alii98):

Tinere sunt pensionar si nu ma intereseaza absolut deloc liceele. Ti-am spus ce sa faci si tu esti interesat s-o faci. N-ai gasit fiindca n-ai cautat.