| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Ce carti scrise de Mircea Eliade imi recomandati, avand in vedere ca am 13 ani? Am citit "Nunta in cer", "Maitreyi", "Romanul adolescentului miop" si acum ma apuc de "Domnisoara Christina". Ce alte carti mai stiti scrise de el? Pur si simplu m-am indragostit de Mircea Eliade; are un fel foarte frumos de a povesti lucrurile si de a le detalia.

Răspuns Câştigător
| Annutsa a răspuns:

Buna!
-Noaptea de sanziere
-In curte la Dionis
La tiganci
Nopti la Serampore
-Intoarcerea din Rai
-Pe strada Mantuleasa
-Mesterul Manole

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut secretul doctorului honigberger, sunt niste chestii foarte adevarate despre meditatie acolo.

| Geezgirl a răspuns:

Sarpele.

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Eu am luat "Romanul adolescentului miop "de la editura Tana. Mai cauta pe la librarii. Ciudat-eu am gasit-o usor. laughing

| xGreenSmokex a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea tongue
si de unde ai cumparat Romanul adolescentului miop, cumva de la editura bpt? pentru eu caut cartea de o groaza de timp!

| YouAreWhatYouRead explică (pentru xGreenSmokex):

Da, am cumparat-o de la editura bpt, era mai demult o serie de carti pe care ti-o dadea impreuna cu ziarul, sau ceva genul asta. In orice caz, poti sa te duci la anticariate, unde gasesti carti putin mai vechi, dar mai ieftine. Sunt cateva anticariate pe la Universitate.

| xGreenSmokex a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Am incercat, dar n-am gasit de la editura asta sad