| XxxOANAxxX a întrebat:

Stiti cumva niste carti interesante de citit? fundita love struck

Răspuns Câştigător
| XxxOANAxxX explică (pentru thealchemist):

Mersi happy! Si unde as putea sa o gasesc?

| thealchemist a răspuns (pentru XxxOANAxxX):

In primul rind multumesc pentru fundita.
apoi in caz ca mie mi-ai pus intrebarea cum imi apare la notificari nu stiu ce as putea sa adaug decit ca Necronomiconul incepe la pagina 30. iar daca intrebi de editia tiparita din pacate nu stiu unde ai putea s-o gasesti.

| XxxOANAxxX explică (pentru thealchemist):

Mersi happy

15 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sa citesti Biblia, Vietile Sfintilor de peste an, Istorioare duhovnicesti, Cele 24 de vami ale vazduhului, Cele 1000 de pilde, Minunile Maicii Domnului pana acum in zilele noastre, aceste carti sint foarte frumoase, minunate si interesanta si ajuta omul sa nu pacatuiasca si sa-l indrepte, o adevarate lecturi de viata!

| suffarstar a răspuns:

Tarzan din neamul Maimutelor
Intoarcerea lui Tarzan -de Edgar Rice Boroughs
Cronicile din Narnia de C.S. Lewis
Ivanhoe de Wlater Scott
Robin Hood de Henry Gillbert
Cronicile Warstone de Josepf Delany
Ultimul Mohican de James Fenimor Coper
Stapanul Inelelor de J .R.R Tolken.

| FastAndFurious a răspuns:

Cauta romanele scrise de Jane Austen si surorile Bronte.
Sunt preferatele fetelor in scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| Mokaxoxo a răspuns:

Don Quijote de La Mancha de Miguel de Cervantes.

| DianaDiaa a răspuns:

Enigma Otiliei, Anotimpurile vietii( interesante unele lucruri)

| AntoNella41 a răspuns:

Sunt foarte multe... poti sa cauti in biblioteci sau de la librarie.happy
De exemplu "The Lucky One" ii scrisa de Nicholas Sparks... daca vrei sau intri pe site-ul care ti l-am dat mai sus.:p

| azd a răspuns:

Balta alba de V. Alecsandri

| KaterinePierce a răspuns:

Maitreyi de mircea eliade. nota 10 din partea mea

| Plamadeala_Pavel_1994 a răspuns:

Rapit de pirati de robert stefenson

| iWantMore a răspuns:

Buna, cauta romane de dragoste de la editura Loveswept si nu vei regreta. Eu am citit 4 dintre aceste carti si sunt absolut impresionante. Daca le vei citi, chiar te rog sa-mi spui parerea ta love struck.