| Utilizator2023 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște cărți bune, care merita citite? Poate sa fie orice gen de carte. Dar dacă știți și carti de dragoste, dragoste adolescentina puteți sa îmi recomandați.

Cărțile sa fie 16+
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"Idiotul", "Demonii", "Crimă și pedeapsă" și alte romane ale lui Dostoevsky.
Citește și "În căutarea timpului pierdut" de Marcel Proust, cărțile "Ferma animalelor" și "O mie nouă sute optzeci și patru" ale lui George Orwell, scrierile lui Hermingway și, eventual, cărțile lui Nietzsche sau Kant. (Sigur, asta pe lângă literatura pentru bac.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti de dragoste nu prea cunosc ca nu sunt genul meu dar iti voi recomanda altele pe care si eu le-am citit si care cred ca merita citite.

Terapia prin râs
Cartea gesturilor
Viata mea aici si acum
Calea catre Hristos
Chemarea strabunilor
Secretul
Viata lui Iisus Hristos

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am citit "Chemarea străbunilor" de Jack London la 12 ani. Nu e deloc mare filosofie.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

„Elevul Dima dintr-a șaptea" și „Invitație la vals" - Mihail Drumeș