| KlanDestinN a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Maine este examenul dinnclasa a 8 a la romana. Dupa parerea voastra ce credeti ca s-ar putea da la prima compunere?

6 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim! Daca stapanesti toate speciile literare care se dau la Evaluare, vei lua cu siguranta nota mare! Si nu uita sa ai incredere in fortele tale, sigur vei reusi! Succes!

| Stefan_Dragos_1997 a răspuns:

Mie anul trecut mi-a picat basmul, deci asta s-ar putea sa nu iti pice.
Schita nu s-a mai dat de vreo 3 sau 4 ani, incearca sa inveti asta

| BossAlcool007 a răspuns:

Șanse foarte mari sa pice dramatic, chiar foarte mari

| BossAlcool007 a răspuns:

Sau chiar pastel ca la simulare

| Dermou a răspuns:

SI eu sunt tot a 8-a dar cred ca va fi ori balada ori fabula

| poeNNNT a răspuns:

Si eu dau maine examenul la romana si cred ca cel mai probabil o sa ne dea fabula la primul subiect