| DeeaAndra a întrebat:

Care este cea mai buna carte SF pe care ati citit-o?
PS:N-am mai citit niciuna pana acum si as vrea una foarte interesanta; imi trebuie pentru la scoala.

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu confundaţi SF cu Fantasy. Harry Potter şi Hobbitul nu sunt cărţi SF.
Cum a zis Ioandelasal mai sus, Dune şi Fundaţia sunt serii foarte bune şi cred că toată lumea ar trebui să le citescă. Pe lângă astea, "2001. Odiseea spaţială" de Arthur C. Clarke, "Ghidul autostopistului galactic" de Douglas Adams, "Fahrenheit 451" de Ray Bradbury.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ciclul Dune, scris de Frank Herbert si ciclul Fundatiei, scris de Isaac Asimov sunt, poate, cele mai bune carti de SF, cel putin mie acestea mi-au placut mai mult.

| AvalohAlyn a răspuns:

Harry Potter.Toate volumele.Carti mai captivante si frumoase ca astea nu gasesti.Sunt SF, sunt celebre, foarte bune si care au deschis pofta de citit a zeci de milioane de copii.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti rcomand "O bucla in timp". E SUPER cartea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti rcomand "O bucla in timp" de Madeleine L'engle. E SUPER cartea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti rcomand "O bucla in timp" de Madeleine L'engle sau "Materiile Intunecate" de Philip Pullman. Sunt SUPER cartile!

| KittyKernel a răspuns:

Hobbitul -J.R.R.Tolkien

| AmandaAda a răspuns:

O carte SF...Hmm...Pai cred ca ar intra in aceasta cotegorie Gazda de Stephenie Meyer.Crtea este groasa, dar mie imi place!