| TheAG a întrebat:

Salut, ma puteti ajuta cu niste carti bune? happy

13 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Piratica1/2, Ligeia, Padurea Spanzuratilor, Zburatorul, Golful Francezului, Casa Intunericului.

| Sadic a răspuns (pentru Rakanishuu):

Nu Piratica..chiar nu mi-a plăcut. dar Zburătorul merită, de asemenea merge Mândrie şi prejudecată.

| Rakanishuu a răspuns (pentru Sadic):

Serios? Mi se pare foarte reuşită.

| Sadic a răspuns (pentru Rakanishuu):

Câţi ani ai? Depinde de asta foarte mult.

| Rakanishuu a răspuns (pentru Sadic):

Aproape 14. laughing

| Sadic a răspuns (pentru Rakanishuu):

Aham, păi da. Cărţile pe care le-ai recomandat tu sunt de la Corint junior, eu la 14 ani citeam de la Leda şi Raowinking Probabil că de aceea mi s-au părut groaznice cărţile scrise pentru copii.

| Rakanishuu a răspuns (pentru Sadic):

Decât Piratica am primit-o de la Corint Junior, adevărat. Dar Zburătorul nu e de la aceeaşi editură. Pe Zburătorul l-am găsit în biblioteca casei. Dar da, poate şi vârsta m-a făcut să mi se pară interesante. Chiar dacă nu sunt singurele pe care le-am citit, adică citesc şi de "seniori", doar că au titluri complicate şi biblioteca e jos. laughing

| Sadic a răspuns (pentru Rakanishuu):

Leneşulewinking

| Rakanishuu a răspuns (pentru Sadic):

Sunt fată. laughing

| misu a răspuns:

Cartile dejoc.ai din prima 52 de volume

| Darkela a răspuns:

Toate cărţile sunt bune atâta timp cât le simţi vibraţia.
Uite ce îţi recomand în seara asta :
* De veghe în lanul de secară -J.D Salinger
* Fata dispărută - Gillian Flynn
* Fantoma de la operă - Gaston Leroux
* Misterul crimei fără cadavru - Agatha Christie

Ţi-aş fi dat mai multe, dar mă limitez la 4!

Lectură plăcută!

| Nicki18 a răspuns:

Idiotul - Fiodor Mihailovici Dostoievski

| MovileanuMariaLaura a răspuns:

Pai daca-s bune pentru copii... alice in tara minunilor, o mie si una de nopti 1, o mie si una de nopti2 o mie si una de nopti o mie si una de nopti 3 o mie si una de nopti 4 si asa mai departe sunt pana la 6 sau 7 pa