| BCosmin14 a întrebat:

O sa am de facut un proiect la romana despre niste carti, niste analize, comentarii, opinii, ceva de genul asta, intr-un eseu de 7-9 pagini. Trebuie sa ma concentrez pe o tema si eu vreau sa merg pe tema iubirii. Imi puteti recomanda 2-3 carti de genul acesta(iubire + psihologie, de preferat) Multumesc!

3 răspunsuri:
| fata14783257 a răspuns:

Enigma otiliei, ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, morometii, poezii-m. eminescu

| BCosmin14 explică (pentru fata14783257):

Cartile nu trebuie sa fie din materie. Orice merge.