| PerfectMaryMiss a întrebat:

..Stiti niste lecturi suplimentare pt. clasa a6a?
DAU FUNDA!happy

Răspuns Câştigător
| Bbbr a răspuns:

Buna.

Apreciez sa vad pe cineva de varsta ta care inca mai este interesat de lectura.

Cartile care le recomanda profesorii de la noi din tara sunt aberatii (parerea mea).

Aici sunt niste link-uri in care o sa gasesti cateva carti destul de interesante pentru varsta ta.

http://www.educationworld.com/summer_reading/6th_grade.shtml

http://www.goodreads.com/shelf/show/6th-grade-reading-list

Bafta!

4 răspunsuri:
| Alexandraaq a răspuns:

Sadoveanu, Mihail – Dumbrava minunata
Teodoreanu, Ionel – La Medeleni
Becher, Stawe H. – Coliba unchiului Tom
Renard, Jules – Morcoveata
Saint-Exupery, Antoine de – Micul print
Twain, Mark – Aventurile lui Tom Sawyer; Print si cersetor
Creanga, Ion - Povestea unui om lenes
Caragiale, Ion Luca - Lantul slabiciunilor; Premiul intai; Vizita
Hogas, Calistrat - Amintiri dintr-o calatorie; Spre manastiri; De la Varatic la Sacu; La Agapia; Un popas
Morcoveata- Mi-a placut mie foarte mult :*!

| aviii a răspuns:

Heey. Noi nu am avut lecturi suplimentare in clasa 6. Dar asteanormal trebuia sa ti le spuna profu'. Nu cred ca te.am ajutat, dar.winking bafta la lecturi

| Bbbr a răspuns:

Multumesc, sper sa te ajute raspunsul.